Zmiana rodzaju oprocentowania kredytu lub pożyczki

Zmiana rodzaju oprocentowania kredytu lub pożyczki zabezpieczonej hipotecznie z oprocentowania zmiennego na okresowo stałe.

 

Możesz zmienić sposób oprocentowania swojego kredytu lub pożyczki zabezpieczonej hipotecznie na okresowo stałą stopę procentową.

 

Oprocentowanie stałe będzie obowiązywało przez 5 lat od zawarcia aneksu do umowy.

Po tym czasie kredyt przejdzie automatycznie na oprocentowanie zmienne wynikające z umowy. Jeżeli chciałbyś ponownie skorzystać z oprocentowania stałego złóż wniosek i ustalimy nową stawkę oprocentowania na kolejne 5 lat.

 

Możesz skorzystać z oferty, jeśli:

 

  • posiadasz zdolność kredytową,
  • masz u nas kredyt lub pożyczkę zabezpieczone hipotecznie w PLN, na umowę z okresem obowiązywania dłuższym niż 5 lat,
  • nie masz zaległości w ich spłacie,
  • wywiązujesz się z warunków określonych w umowie,
  • złożysz wniosek o zmianę sposobu oprocentowania,
  • zaakceptujesz pięcioletni okres obowiązywania okresowo stałej stopy procentowej,
  • podpiszesz aneks do swojej umowy.

 

Pamiętaj!

 

W trakcie pięcioletniego okresu obowiązywania okresowo stałej stopy procentowej nie możesz ponownie zawnioskować o zmianę stopy okresowo stałej na zmienną.

 

Oprocentowanie stałe na 5 lat oznacza, że oprocentowanie kredytu lub pożyczki zabezpieczonej hipotecznie nie zmieni się przez 5 lat.

 

Z kredytem lub pożyczką zabezpieczoną hipotecznie z oprocentowaniem zmiennym związane jest ryzyko zmiany stopy procentowej, w tym zmiany wartości wskaźnika referencyjnego. Zmiana wysokości wskaźnika może skutkować wzrostem bądź spadkiem wysokości odsetkowej części raty kredytu lub pożyczki.

 

Aktualne oprocentowanie stałe dla kredytów i pożyczek zabezpieczonych hipotecznie

 

Rodzaj kredytuOprocentowanie stałe na 5 lat
Kredyt mieszkaniowy8%
Kredyt konsumpcyjny zabezpieczony hipotecznie10%
Kredyt konsolidacyjny12%
Pożyczka hipoteczna12%

 
 

 

Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
zamknij [x]